Linki

edziennik

logoMKZMmini

kseon

ecdl

efs

etwinning

wikipedia

szkola_marzen_logo

bip

Pogoda

Warto zobaczyć

bobowa bobowa bobowa24 panorama rycerstwo bobtel siedliska pogorze24 wirt_cce

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 2180
Zakładki : 152
Odsłon : 1786438

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Miłością idealną jest tylko miłość listowna

Konkurs - wielościany foremne PDF Drukuj
Wpisany przez Wacław Libront   
wtorek, 17 października 2006 01:00

KONKURS

image005Każdy, kto wykona pięć wielościanów foremnych i dostarczy je do pracowni informatycznej otrzyma w nagrodę CZEKOLADĘ (bakaliową lub orzechową) na własność, do samodzielnego spożycia. Może się oczywiście podzielić ze mną. Praca zbiorowa będzie honorowana tylko jedną czekoladą. Opis budowy wielościanów znajdziesz w kolejnych artykułach w dziale Różności/Hobby. Czekam na wielościany.

Wiadomość z ostatniej chwili: Pani Libront dokłada do czekolady 15 punktów za wykonanie pomocy naukowej! Orgiami to stara japońska sztuka łamania kwadratowej kartki papieru. Składanie modułowe w orgiami polega na łączeniu ze sobą kilku lub kilkunastu papierowych elementów, tzw, modułów. Są one wykonywane najczęściej z kwadratowych lub prostokątnych kawałków papieru. Przy łączeniu nie stosuje się kleju, a przy składaniu nie ma potrzeby używania cyrkla czy, ołówka czy linijki. Spośród wielu wielościanów tylko pięć ma charakterystyczne własności, tzn. wszystkie ściany są takimi samymi wielokątami foremnymi i wszystkie narożniki są równe. Są to: czworościan, sześcian, ośmiościan, dwunastościan i dwudziestościan. Określa się też czasami bryłami Platona.

A to moje wielościany foremne:

czw6sz2os03w122w202

 
Remont generalny szkoły PDF Drukuj
Wpisany przez Wacław Libront   
wtorek, 01 listopada 2005 01:00

rem03rem09Wreszcie zakończył się remont generalny szkoły. Koniec ze stukaniem, pukaniem, wierceniem i innymi hałasami, które można było usłyszeć pod koniec poprzedniego i na początku nowego roku szkolnego. Mamy wreszcie piękną szkołę. Wymieniono wszystkie rury, kable, podłogo, sufity, okna i wiele innych urządzeń. Oddano do użytkowania nową pracownię żywienia wraz z całym zapleczem, a na II piętrze kilka nowych sal, w których będzie znajdować się m.in. biblioteka z pracownią multimedialną, kadry i księgowość, sale do nauczania języków obcych i nowa pracownia komputerowa. Postaram się stopniować emocje i kolejne fotki będą przedstawiały coraz bardziej drastyczne sceny. Może na początek wygląd szkoły przed remontem, tzn. ma już nadbudowane piętro, ale nic tam na górze konkretnego nie ma. Rycie w ścianach i wymiana centralnego ogrzewania Kolejne rycie w ścianach i tym razem wymiana instalacji elektrycznej. Tu zamurowali część korytarza i tam wybili otwory na nowe drzwi. A w tym pomieszczeniu, to raczej na pewno trzeba będzie wymienić także podłogę. Kolejna dziura w ścianie - tutaj będzie wejście z kortytarz na drugie piętro. Przed szkołą również trwały gorączkowe prace „wykopaliskowe”. Zryli piękny trawnik wzdłuż i wszerz - raczej nic ciekawego nie znaleźli. Jak już panie sprzątaczki trochę wysprzątały korytarze i sale, to nastąpiła kolejna fala kucia, zdzierania, tłuczenia, śmicenia, kurzenia. Najpierw ustawiono imponującą drewnianą konstrukcję i styropianem oblepiono szkołę dookoła, żeby nam w zimie było ciepło. A potem ... a potem nastąpiła chwilowa przerwa w pracach, bo długo nie przywozili okien do wymiany - podobno miały „wypadek”. I wreszcie nastąpił upragniony koniec prac. Cała szkoła świeża i pachnąca. A na frontowej ścianie napis, żeby wszyscy z daleka zobaczyli, że to Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

rem01rem02rem04rem05rem06rem07rem08

 

 
Klasowe spotkanie PDF Drukuj
Wpisany przez Wacław Libront   
wtorek, 12 grudnia 2006 01:00

3b2005Spotkanie nie po latach co prawda, ale już po kliku miesiącach od zakończenia szkoły odwiedziły swoją wychowawczynię (mam nadzieję, że i mnie też choć trochę) byłe uczennice klasy IIIb rocznik 2006. Pogadały wesoło, wypiły litry kawy i herbaty, opowiedziały, gdzie się dostały, albo gdzie mają zamiar się dostać i co dalej w życiu robić. W takich chwilach naprawdę miło być nauczycielem - dziękujemy. Ich uśmiechnięte twarze i wogóle to jak pięknie wyglądają postanowiłem uwiecznić na tej oto fotce.

 
Wycieczka rowerowa PDF Drukuj
Wpisany przez Wacław Libront   
niedziela, 25 czerwca 2006 01:00

rower21 czerwca 2006 roku miałem przyjemność uczestniczyć w wycieczce rowerowej, którą zorganizowała klasa IIa. Trasa kilkudziesięciokilometrowego rajdu wiodła przepięknymi okolicami naszej miejscowości. Impreza zorganizowana została pod patronatem programu "Szkoła marzeń". Postarałem się być "wszędzie" i zdążyć przed wszystkimi, żeby "pstryknąć" fotki, które znajdziesz TUTAJ.

 

 
VI Powiatowa Sesja Ekologiczna PDF Drukuj
Wpisany przez Wacław Libront   
poniedziałek, 24 kwietnia 2006 01:00
lopJuż po raz szósty odbywa się w naszej szkole Powiatowa Sesja Ekologiczna z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim jest "Woda źródłem życia". Imprezę jak zwykle przygotowuje p. Grażyna Kurzawa z pomocą swojego niezastąpionego ekozespołu "Sozolaki". Fotorelacja z imprezy już gotowa! (FOTORELACJA)
 
Szkoła Marzeń PDF Drukuj
Wpisany przez Wacław Libront   
środa, 07 czerwca 2006 01:00

Program "Szkoła marzeń" dobiega końca. W październiku ostatecznie zakończymy wszystkie planowane działania. Oj działo się mnóstwo ciekawych rzeczy w poprzednim roku szkolnym. O tym wszystkim ta skrótowa fotorelacja przygotowana z okazji "Szkolnego święta szkoły marzeń", które odbyło się 7 czerwca 2006 r. (FOTORELACJA)

 
50-lecie szkoły PDF Drukuj
Wpisany przez Wacław Libront   
poniedziałek, 04 września 2006 01:00

50-lecie LICEUM

 
Sylwester w ZSO PDF Drukuj
Wpisany przez Wacław Libront   
sobota, 03 grudnia 2005 01:00
plakat_W naszej szkole odbędzie się zabawa sylwestrowa! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się w sekretariacie szkoły lub u p. Agaty Mruk - głównej organizatorki imprezy. Profesjonalną obsługę i kuchnię gwarantują słuchacze i uczniowie technikum żywienia. Profesjonalnie grał będzie zespół "Start". Początek imprezy o godz. 19.
 
« pierwszapoprzednia5152535455następnaostatnia »

Strona 55 z 55