Linki

edziennik

logoMKZMmini

kseon

ecdl

efs

etwinning

wikipedia

szkola_marzen_logo

bip

Pogoda

Warto zobaczyć

bobowa bobowa bobowa24 panorama rycerstwo bobtel siedliska pogorze24 wirt_cce

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 2180
Zakładki : 152
Odsłon : 1788910

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko

Miłość większa niż obawy. Kamil czeka na naszą pomoc! PDF Drukuj Email
Wpisany przez s.Gracja   
poniedziałek, 26 października 2015 00:00

W środowisku bobowskim znana jest historia Kamila Siedlarza, który prawie dwa lata temu stał się ofiarą wypadku komunikacyjnego. Stan jego zdrowia jest w dalszym ciągu bardzo poważny. Kamil nie może się samodzielnie poruszać, a jego mózg wciąż potrzebuje nowych bodźców, by lepiej funkcjonować. W związku z tym, że Kamil wymaga całodobowej opieki, jego najbliższa rodzina z ogromnym poświęceniem stawia czoła rozlicznym i niekończącym się problemom. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że opieka nad chorym długotrwale unieruchomionym w łóżku, to wielkie wyzwanie dla bliskich, gdyż wymaga całkowitego podporządkowania ich codziennego życia temu celowi. Nieustannie muszą się oni zmagać z wieloma obawami : czy starczy na leki, czy nie zabraknie sił fizycznych i psychicznych?

kamil0 kamil1 kamil2

Potrzeby związane z leczeniem Kamila są ogromne i bardzo kosztowne. Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej zorganizowali akcję pt. „Ciastko dla Kamila". „Home made" wypieki zostały sprzedane na terenie szkoły, a uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczono na zakup bieżących leków i wymianę aparatu stosowanego w tracheotomii. To zaledwie kropla w morzu potrzeb. Ostatnio Kamil rozpoczął TERAPIĘ AMINOKWASAMI, która ma pobudzić jego umysł do pracy.

Niestety, jest to terapia bardzo kosztowna. Wolontariat z ZSO w Bobowej podjął działania, by uzyskać fundusze na tę terapię. Dzięki uprzejmości dyrektorów Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej i Zespołu Szkół w Brzanie, przeprowadzi zbiórkę pieniędzy w tych placówkach.

Potrzeby Kamila nie ograniczają się tylko do potrzeb finansowych. To, że przebywa on w jednym pomieszczeniu bez możliwości poruszania się, sprawia, że nie dociera do niego szeroka gama bodźców stymulujących rozwój. Niezwykle mile widziane i pomocne są w tej kwestii odwiedziny różnych osób, a szczególnie rówieśników. Tego typu wizyty składają Kamilowi wolontariusze z ZSO w Bobowej. Podczas nich angażują się w wykonywanie masaży mięśni rąk, a także czytają Kamilowi ulubione książki.

Kamil jest jednym z nas. Nie zapominajmy o nim.

Wspomóżmy Kamila w walce z jego chorobą, przekazując 1% podatku

Fundacja Polsat
Organizacja Pożytku publicznego KRS 00001b135921
Plus Bank S.A. o/Warszawa
Numer konta 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 
z dopiskiem Kamil Siedlarz Bobowa

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2015 08:46