Linki

edziennik

logoMKZMmini

kseon

ecdl

efs

etwinning

wikipedia

szkola_marzen_logo

bip

Pogoda

Warto zobaczyć

bobowa bobowa bobowa24 panorama rycerstwo bobtel siedliska pogorze24 wirt_cce

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 2180
Zakładki : 152
Odsłon : 1792654

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy, ale na szukanie go warto poświęcić życie

Miłość większa niż obawy. Kamil czeka na naszą pomoc! PDF Drukuj Email
Wpisany przez s.Gracja   
poniedziałek, 26 października 2015 00:00

W środowisku bobowskim znana jest historia Kamila Siedlarza, który prawie dwa lata temu stał się ofiarą wypadku komunikacyjnego. Stan jego zdrowia jest w dalszym ciągu bardzo poważny. Kamil nie może się samodzielnie poruszać, a jego mózg wciąż potrzebuje nowych bodźców, by lepiej funkcjonować. W związku z tym, że Kamil wymaga całodobowej opieki, jego najbliższa rodzina z ogromnym poświęceniem stawia czoła rozlicznym i niekończącym się problemom. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że opieka nad chorym długotrwale unieruchomionym w łóżku, to wielkie wyzwanie dla bliskich, gdyż wymaga całkowitego podporządkowania ich codziennego życia temu celowi. Nieustannie muszą się oni zmagać z wieloma obawami : czy starczy na leki, czy nie zabraknie sił fizycznych i psychicznych?

kamil0 kamil1 kamil2

Potrzeby związane z leczeniem Kamila są ogromne i bardzo kosztowne. Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej zorganizowali akcję pt. „Ciastko dla Kamila". „Home made" wypieki zostały sprzedane na terenie szkoły, a uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczono na zakup bieżących leków i wymianę aparatu stosowanego w tracheotomii. To zaledwie kropla w morzu potrzeb. Ostatnio Kamil rozpoczął TERAPIĘ AMINOKWASAMI, która ma pobudzić jego umysł do pracy.

Niestety, jest to terapia bardzo kosztowna. Wolontariat z ZSO w Bobowej podjął działania, by uzyskać fundusze na tę terapię. Dzięki uprzejmości dyrektorów Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej i Zespołu Szkół w Brzanie, przeprowadzi zbiórkę pieniędzy w tych placówkach.

Potrzeby Kamila nie ograniczają się tylko do potrzeb finansowych. To, że przebywa on w jednym pomieszczeniu bez możliwości poruszania się, sprawia, że nie dociera do niego szeroka gama bodźców stymulujących rozwój. Niezwykle mile widziane i pomocne są w tej kwestii odwiedziny różnych osób, a szczególnie rówieśników. Tego typu wizyty składają Kamilowi wolontariusze z ZSO w Bobowej. Podczas nich angażują się w wykonywanie masaży mięśni rąk, a także czytają Kamilowi ulubione książki.

Kamil jest jednym z nas. Nie zapominajmy o nim.

Wspomóżmy Kamila w walce z jego chorobą, przekazując 1% podatku

Fundacja Polsat
Organizacja Pożytku publicznego KRS 00001b135921
Plus Bank S.A. o/Warszawa
Numer konta 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 
z dopiskiem Kamil Siedlarz Bobowa

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2015 08:46