Linki

edziennik

logoMKZMmini

kseon

ecdl

efs

etwinning

wikipedia

szkola_marzen_logo

bip

Pogoda

Warto zobaczyć

bobowa bobowa bobowa24 panorama rycerstwo bobtel siedliska pogorze24 wirt_cce

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 2180
Zakładki : 152
Odsłon : 1786441

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Miłością idealną jest tylko miłość listowna

Wolontariat
ZSO dla WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesław Jabłoński   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 12:46

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bobowej

W niedzielę, 10 stycznia 2016 r. w ramach WOŚP do tysięcy wolontariuszy dołączyła 10 osobowa grupa uczniów naszej szkoły, kwestująca na terenie Bobowej przy sklepach „Delikatesy Centrum” oraz „Biedronka”. Poświęcenie wolnego czasu dla dobra innych jest dla nas cenną wartością – tak uczniowie podsumowali swój wkład w tę szczytną akcję. Zobacz fotki w galerii.

Poprawiony: sobota, 16 stycznia 2016 20:25
 
Świąteczny prezent dla Zuzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez s. Gracja   
środa, 23 grudnia 2015 10:00

zuzia migacz 2Znamy historię Zuzi Migacz z Polnej, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła dłoń. W grudniu 2015 roku wolontariuszki naszej szkoły: Kinga Kuk i Anna Flądro zorganizowały akcję zbierania pieniędzy na zakup protezy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za włączenie się do akcji. Pieniądze zostaną wpłacone na konto małej Zuzi. Akcja nie jest zamknięta. W każdej chwili można wpłacić kolejny „grosz”. Proteza kosztuje ok. 15 tys. złotych. Aktualny stan zebranych funduszy oraz numer konta można sprawdzić na stronie Stowarzyszenia Sursum Corda http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/zuzanna_migacz

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2015 10:04
 
Projekt L-4, czyli Chorzy dla Światowych Dni Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez s.Gracja   
czwartek, 19 listopada 2015 11:50

Read more12 XI 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej i Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej udali się do Białej Niżnej na spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej oraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Wizyta ta związana była z realizacją Projektu L-4 Chorzy dla Światowych Dni Młodzieży. Celem projektu było zaproszenie ludzi samotnych, chorych i cierpiących do wspólnoty modlących się za Światowe Dni Młodzieży , które odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie.

Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2015 19:16
Więcej…
 
Miłość większa niż obawy. Kamil czeka na naszą pomoc! PDF Drukuj Email
Wpisany przez s.Gracja   
poniedziałek, 26 października 2015 00:00

W środowisku bobowskim znana jest historia Kamila Siedlarza, który prawie dwa lata temu stał się ofiarą wypadku komunikacyjnego. Stan jego zdrowia jest w dalszym ciągu bardzo poważny. Kamil nie może się samodzielnie poruszać, a jego mózg wciąż potrzebuje nowych bodźców, by lepiej funkcjonować. W związku z tym, że Kamil wymaga całodobowej opieki, jego najbliższa rodzina z ogromnym poświęceniem stawia czoła rozlicznym i niekończącym się problemom. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że opieka nad chorym długotrwale unieruchomionym w łóżku, to wielkie wyzwanie dla bliskich, gdyż wymaga całkowitego podporządkowania ich codziennego życia temu celowi. Nieustannie muszą się oni zmagać z wieloma obawami : czy starczy na leki, czy nie zabraknie sił fizycznych i psychicznych?

Read more kamil1 kamil2
Poprawiony: sobota, 14 listopada 2015 08:46
Więcej…
 
Kamil czeka na naszą pomoc! PDF Drukuj Email
Wpisany przez s.Gracja   
piątek, 23 października 2015 16:45

Dnia 26 X 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej została przeprowadzona akcja zatytułowana "Ciastko dla Kamila". Szkolny wolontariat wyszedł naprzeciw bieżącym potrzebom, z jakimi na co dzień zmaga się Kamil . Wskutek wypadku utracił on zdolność poruszania się i normalnego funkcjonowania. Społeczność szkolna chętnie włączyła się do akcji, kupując  ciasto upieczone przez członków wolontariatu, według najlepszych domowych przepisów. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakupienie środków higienicznych dla Kamila. Organizatorzy wyrażają wdzięczność za okazanie wsparcia i solidarności. Kamil jest jednym z nas!

Poprawiony: piątek, 13 listopada 2015 11:27
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2